Tapetiksi meidän makuuhuoneeseen valikoitui tämä Ellie Cashman designin dark floral II black tapetti XL koossa. Tätä samaa löytyy eri sävyissä ja eri kokoisilla kukilla, tosi kauniita kyllä kaikki. Tilasin tapetin suoraan heidän verkkokaupasta ja se tuli kotiovelle saakka alle viikossa.
Tapettia tulee makuuhuoneeseemme kahdelle seinälle ja nyt pitäisi vielä valita väri kahdelle muulle seinälle. Tilasin Atmosfera liikkeestä tämän Farrow&Ball maalien värikartan ja heillä on kyllä aivan ihania sävyjä valikoimissaan. Olen pari sävyä jo valinnut muihin tiloihin, mutta makkarin pohdinnat ovat vielä vähän kesken. Alla kuva vielä tapetista kokonaisuudessaan, mitäs tykkäätte?
kuva: https://www.elliecashmandesign.com/
Upea on, tätä olen itsekin ihaillut! Kiva nähdä myöhemmin, miltä se näyttää isolla pinnalla seinässä!
VastaaPoista@helianneliisa
Iik, mua jänskättää itseäkin, että miltä näyttää sitten seinällä!
PoistaNäyttävää tyylikkyyttä. Passaisi omaankin kotiin.
VastaaPoistaKiitos!
PoistaIhan mieletön! Mä kyllä ehkä valitsisin kaveriksi ihan puhtaanvalkoisen, kun tuo on kuitenkin niin tumma. Upea jokatapuksessa <3
VastaaPoistaMe päädyttiin tummaan, jänskättää vähän osuuko miten nappiin
PoistaOnpa kaunis tapetti, kiva nähdä miltä näyttää isolla seinällä :)
VastaaPoistaSitä odotan itsekin!
PoistaNäitä tapetteja haluan meidänkin uuteen kotiin. Mies ei vaan ihan lämpene kukille. Jos hän saa uuden telkkarin, niin.... 😂
VastaaPoistaUpeat, minkä hintaista tapetti oli? En oikein saanut selville nettisivuilta, miten tarve lasketaan.
VastaaPoistaMeillä maksoi n 1000e kahdelle seinälle. Sivuilla pitää syöttää seinän korkeus ja leveys niin se laskee hinnan.
PoistaOliko helppo mielestänne asentaa?
VastaaPoistaMua jännittää asennus kun ei ole mitään vara vuotia :)
Moi! Ei ollut kuulemma vaikea asentaa. tapetissa on merkattu valmiiksi mistä kohtaa pitää leikata.
Poista